Zavolejte nám: +420 776 686 487
E-mail: info@chorvatskafirma.cz

Chorvatská banka

Otevření bankovního účtu v Chorvatsku

Za účelem založení obchodní společnosti je společník povinen založit zvláštní bankovní účet a vložit na něj základní kapitál ve výši minimálně 2.500 €. Tato částka zůstává na bankovním účtu ke dni zápisu společnosti do obchodního rejstříku.

Po zápisu společnosti do OR je možné si tuto částku z účtu vyzvednout a disponovat s ní ve prospěch společnosti. Pouze jednatel je oprávněn disponovat bankovním účtem po založení společnosti. Po založení může být bankovní účet buď aktivovaný (otevření běžného účtu) anebo zrušený.

Existuje samozřejmě možnost vložit si jako základní kapitál např. nemovitost anebo jiné předměty. Tento postup vyžaduje ocenění hodnoty soudním znalcem a výrazně prodlužuje založení.

Pokud je zakladatelem fyzická osoba, je možné na místě vložit kapitál na zvláštní bankovní účet v hotovosti. Pokud je však zakladatelem právnická osoba, je nutné udělat převod z účtu zakladatele na zvláštní bankovní účet.

Banky v Chorvatsku běžně poskytují služby, na které jsme zvykli z ČR a ze Slovenska: internetové bankovnictví, platební karty, účty v různých měnách, atd.

U otevření účtu doprovázíme klienta do banky.

Můžeme Vám pomoci?

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat e-mailem či telefonicky,
rádi vám podáme více informací.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat...
  • Tel: +420 776 686 487
  • E-mail: info@chorvatskafirma.cz
  • Adresa: Lannova 2061/8, Praha 1
  • Kontaktní formulář
© 2022 Chorvatská firma - podnikání v Chorvatsku, FIRMENGRÜNDUNG s.r.o., IČ: 02067579