Zavolejte nám: +420 776 686 487
E-mail: info@chorvatskafirma.cz

Účetnictví a daně

Kompletní vedení účetnictví & daňové poradenství

  • Úvod
  • Účetnictví a daně

Firma podnikající v Chorvatsku je povinná vést účetnictví. Tzv. spící firma, založená za účelem nákupu nemovitostí, je povinná odevzdat daňové přiznání jednou ročně

a vyžaduje pouze malou aktivitu účetního/daňového poradce, který se stará o to, aby firma včas plnila své povinnosti, platila komunální a firemní poplatky, atd.. Za tuto službu vyžadují účetní většinou do 500 € ročně.

Nicméně, pokud se věnujete běžným obchodním aktivitám, můžete počítat s cenami srovnatelnými s těmi v ČR. Kvalitní účetní/daňový poradce vyžaduje minimálně 150 € měsíčně.

V této ceně je většinou zahrnuté vedení účetnictví, poradenství, zastupování na úřadech, měsíční přihláška k DPH apod.

NOVINKA Nabízíme v Chorvatsku kompletní vedení účetnictví & daňové poradenství v českém jazyce! Jsme schopní odpovědět na jakoukoliv Vaši otázku ohledně daňové problematiky v Chorvatsku.

Daně v Chorvatsku

Společnost v Chorvatsku je povinná odvádět:

  • Daň z příjmu právnických osob (10%), pokud zisk v kalendářním roce nepřesáhl 1 milion €. U zisku nad 1 milion € je sazba DP 18%. (zdroj: www.porezna-uprava.hr)
  • Daň z přidané hodnoty – PDV (25%, snížená sazba 13% na ubytovací služby a provize cestovních kanceláří). Společnost se stává poplatníkem PDV, pokud překročí obrat 40,000 €. Společnost může být pouze měsíčním plátcem daně z přidané hodnoty. Dobrovolná registrace je možná kdykoliv. (zdroj: www.porezna-uprava.hr)
V případě, že si společníci přejí vyplatit zisk, tak můžou využít smlouvy o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Chorvatskem (42/2000 Sb. m. s.) a SR a Chorvatskem (220/1997 Z.z.).

Můžeme Vám pomoci?

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat e-mailem či telefonicky,
rádi vám podáme více informací.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat...
  • Tel: +420 776 686 487
  • E-mail: info@chorvatskafirma.cz
  • Adresa: Lannova 2061/8, Praha 1
  • Kontaktní formulář
© 2022 Chorvatská firma - podnikání v Chorvatsku, FIRMENGRÜNDUNG s.r.o., IČ: 02067579