Zavolejte nám: +420 776 686 487
E-mail: info@chorvatskafirma.cz

Podnikání v Chorvatsku

Průvodce založením společnosti v Chorvatsku

  • Úvod
  • Založení společnosti

Za účelem podnikání se v Chorvatsku běžně zakládají společnosti d.o.o., které jsou obdobou českých a slovenských s.r.o. Jedná se o společnosti, které za své závazky ručí základním kapitálem ve výši 2.500 €, vyžadují minimálně jednoho společníka (právnickou nebo fyzickou osobu) a minimálně jednoho jednatele.

V Chorvatsku není možné provést kompletní postup založení společnosti na základě plné moci. Překážka se vyskytuje u založení bankovního účtu nutného ke vložení základního kapitálu, kterého může založit pouze jednatel společnosti osobně.

Předměty podnikání jsou už zahrnuty ve společenské smlouvě společnosti a nevyžadují oddělené vyřizování na živnostenském úřadě. Předpokladem provozování některých živností je existence odpovědného zástupce anebo pojištění či státní koncese (např. zprostředkování v zaměstnání, provozování cestovní nebo realitní kanceláře). V případě, že je činnosti společnosti obchod, ubytovací služby, provozování kempu, zprostředkování obchodů a služeb, správa vlastních nemovitostí apod., nevyžaduje se žádné zvláštní povolení ani kvalifikace.

Společníkem může být jakákoliv právnická nebo fyzická osoba, která nemusí splňovat žádné zvláštní podmínky. Nutné podklady, které vyžaduje obchodní rejstřík, jsou platný doklad totožnosti anebo aktuální výpis z obchodního rejstříku v případě společníka právnické osoby.

Jednatelem může být jakákoliv fyzická osoba způsobilá k právním úkonům. Není nutné dokládat aktuální výpis z rejstříku trestu, ačkoliv je jednatel povinen podepsat čestné prohlášení o beztrestnosti. Jednatelem může být občan jakéhokoliv státu Evropské unie. Jednatel nemusí být zaměstnaný ve společnosti ani nemusí odvádět sociální a zdravotní pojištění.

Sídlo společnosti je nutné především kvůli zápisu firmy do obchodního rejstříku. V Chorvatsku se nevyžaduje souhlas majitele nemovitosti ani výpis z katastru nemovitostí, což ale neznamená, že je možné použít adresu sídla bez ústního souhlasu majitele nemovitosti. Virtuální sídlo společnosti – pouze poštovní schránku s možností označení sídla společnosti a s přeposíláním pošty – je možné zařídit prakticky kdekoliv v Chorvatsku.

NOVINKA Odnedávna Vám v hlavním městě Záhřebu můžeme nabídnout služby profesionální virtuální kanceláře. Příjem telefonátů, fax, konferenční místnost.

Název společnosti může být v jakémkoliv oficiálním jazyce EU, včetně českého a slovenského jazyka.

Založení společnosti v Chorvatsku vyžaduje znalost chorvatského jazyka a znalosti obchodního práva. V případě, že potřebujete společnost založit v nejkratší možné lhůtě s minimálními náklady, obraťte se na nás. Máme zkušenosti se založením několik stovek obchodních společností na území celého Chorvatska.

Můžeme Vám pomoci?

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat e-mailem či telefonicky,
rádi vám podáme více informací.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat...
  • Tel: +420 776 686 487
  • E-mail: info@chorvatskafirma.cz
  • Adresa: Lannova 2061/8, Praha 1
  • Kontaktní formulář
© 2022 Chorvatská firma - podnikání v Chorvatsku, FIRMENGRÜNDUNG s.r.o., IČ: 02067579